W sobotę, 2 marca, w hali OSiR Bemowo odbyły się międzynarodowe zawody Warsaw Sabaki Challenge 2013. Startowali zawodnicy z Polski, Ukrainy, Rosji i Białorusi. Na turniej przyjechał również twórca Enshin Karate – Kancho Joko Ninomiya.

W piątek, dzień przed zawodami, w klubie BUSHIDO CENTRUM odbyła się odprawa zawodników. Wszyscy walczący mogli poznać swoich przeciwników i wysłuchać wielu cennych rad. Poznali też zasady jakie będą obowiązywać podczas zawodów.

Walki odbyły się w czterech kategoriach – młodzież od 14 do 16 lat, młodzież od 16 do 18 lat, seniorzy z kolorami pasami oraz seniorzy z czarnymi pasami. Zawody rozpoczęły się o godzinie 14. Pierwsze walki, wyłoniły półfinalistów, którzy rozpoczęli swoje zmagania o godzinie 18.  Na macie stanęli między innymi sensei Marcin Kozera, sensei Łukasz Stankiewicz i sempai Rafał Szomański. Świetnie prezentowali się też młodzi zawodnicy trenujący w BUSHIDO CENTRUM: Kacper Lipka, Eryk Serafin, Piotr Moryś i Norbert Pawłowski.

Wszyscy zawodnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności i byli niezwykle zaangażowani w walkę. Licznie zgromadzona publiczność głośno dopingowała swoich ulubieńców i podtrzymywała na duchu przegranych.

W niedzielę, 3 marca odbył się trening z Kancho. Była to jedyna w roku okazja aby ćwiczyć pod okiem twórcy Enshin Karate. Na treningu zjawiło się wiele osób – zarówno dzieci jak i dorosłych. Każdy, bez względu na wiek wyniósł z treningu cenne umiejętności oraz siłę do dalszych treningów i walki.

Wyniki zawodów:

Kategoria 14-16 lat waga lekka:

1 miejsce: Maksymilian Napora (Polska)
2 miejsce: Jakub Patyna (Polska)

Kategoria 14-16 lat waga ciężka:

1 miejsce: Yuriy Popovich (Ukraina)
2 miejsce: Vladimir Krasnov (Rosja)

Kategoria 16 – 18 lat:

1 miejsce: Bartosz Smoczyński (Polska)
2 miejsce: Nikolay Yurevich (Ukraina)

Kategoria seniorzy kolorowe pasy:

1 miejsce: Rafał Szomański (Polska)
2 miejsce: Vyacheslav Vekshin (Rosja)

Kategoria seniorzy czarne pasy waga lekka:

1 miejsce: Ziyadov Royal (Rosja)
2 miejsce: Shemus Yali (Niemcy)

Kategoria seniorzy czarne pasy waga ciężka:

1 miejsce: Łukasz Stankiewicz (Polska)
2 miejsce: Marcin Kozera (Polska)

Sabaki Spirit:
Kiril Tsvetkov (Ukraina) i Sharipov Bekhruz (Rosja)

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.