European Sabaki Challenge 2016 Freiburg

W dniach 22-23 października odbyły się międzynarodowe zawody ENSHIN Karate European Sabaki Challenge we Freiburgu. W turnieju wzięło udział ok. 100 zawodników z Niemiec, Rosji, Holandii, Rumunii, Danii i Polski. Polskę, oprócz UKS BUSHIDO, reprezentowali zawodnicy z Ketsui Klub, Kumite Klub, Satori Sport Klub oraz UKS Tokio. Swoją obecnością zawody uświetnił Kancho Joko Ninomiya.

UKS BUSHIDO reprezentowało 4 zawodników: Kacper Lipka, Kacper Perendyk, Kamila Sitarek oraz Rafał Szomański (Kumite).

Podczas sobotniego turnieju wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy i ogromną wolę walki.

Kacper Lipka startował w kategorii lekkiej seniorów full contact (bez ochraniaczy). Kacper pierwszą walkę wygrał na punkty, w drugiej awansował z powodu kontuzji przeciwnika, walkę finałową zwyciężył po dogrywce i wywalczył 1.miejsce w swojej kategorii.

Kacper Perendyk dwie swoje walki w bardzo dobrym stylu wygrał na punkty i zwyciężył kategorię lekką juniorów.

Kamila Sitarek w swoim debiucie na turnieju międzynarodowym wylosowała w eliminacjach 20kg cięższą przeciwniczkę. Niestety po zaciętym pojedynku przegrała swoją walkę.

Rafał Szomański przyjaciel UKS BUSHIDO, zawodnik UKS Kumite. Startował w kategorii ciężkiej seniorów. Po pierwszej wygranej walce, przegrał finał z bardziej doświadczonym kolegą z Polski – sensei Łukaszem Stankiewiczem.

 

 

W niedzielę nasza reprezentacja wzięła udział w seminarium prowadzonym przez Kancho Joko Ninomiya. Trening z twórcą ENSHIN Karate jest zawsze bardzo wartościowym i inspirującym doświadczeniem, a także bezcenną motywacją do dalszej pracy nad sobą.

Egzaminy na stopnie mistrzowskie odbyły się po zakończeniu seminarium. Sensei Marcin Kozera wraz z Sensei Danielem Jankowskim i Sensei Łukaszem Stankiewiczem podeszli do egzaminu na 3 dan. Oprócz sprawdzianu z technik, każdy z Senseii odbył 10 walk. W MISTRZOWSKIM stylu cała trójka zdała na kolejne stopnie. Gratulujemy!

 

Polacy zdobyli łącznie:

– 5. pierwszych miejsc:

sensei Łukasz Stankiewicz (Ketsui) kat. ciężka seniorzy
sempai Kacper Lipka (BUSHIDO) kat. lekka seniorzy
sempai Marcin Kwiatkowski (Ketsui) kat. ciężka juniorzy
sempai Krzysztof Godek (Ketsui) kat. średnia juniorzy
sempai Kacper Perendyk (BUSHIDO) kat. lekka juniorzy

– 1. drugie:

sensei Rafał Szomański (Kumite Klub)

– 6. trzecich miejsc:

sempai Michał Banasik (Tokio)
semapi Kacper Celejowski (Satori)
sempai Mariusz Dobrodziej (Satori)
sempai Bartłomiej Smoczyński (Ketsui)
sempai Dawid Swojak (Tokio)
sempai Maciej Zajdel (Ketsui)

 

Rozwój i postępy „dzieciaków” są dla nas wielką radością i przynoszą nam wielką satysfakcję. Sam start w zawodach jest ukoronowaniem długich, żmudnych i często bolesnych przygotowań. Dlatego wszystkim, bez względu na ostateczny wynik sportowy, należą się ogromne gratulacje. Przeszliście trudną drogę, pokazaliście, że potraficie połączyć wiele obowiązków, znieśliście codzienne treningi, odbyliście wiele walk sparingowych często z silniejszymi przeciwnikami… Jesteście WIELCY! Teraz czas na zasłużony odpoczynek! BRAWO!

Kolejne sukcesy naszych zawodników niech będą motywacją dla młodszych karateków oraz świadectwem jakości szkolenia w UKS BUSHIDO.

Osu.

BUSHIDO team :)